TRENDY NA 2017 ROK.

2017-rok-2Za modą nie nadążam ale od jakiegoś czasu uważnie obserwuję trendy. Trochę z ciekawości (co to ludzie nie wymyślą), trochę z nudów. Co więc teraz jest na czasie? Hm… A F E R A… Najważniejsze to przykuć uwagę chociaż na chwilę w nadziei, że a nuż zostanie się zapamiętanym na dłużej. Trochę to płytkie i miałkie… ale no cóż… takie mamy czasy. No dobra, to jakie trendy będą obowiązywać w 2017 roku?

MODA

Kosmiczne projekty, które z modą użytkową mają niewiele wspólnego. Tak brzydkie, że aż wzbudzają zachwyt. Zachwiane proporcje, dziwne fasony, misz-masz wzorów. Przerażająco powyginane buty, torebki w kształcie zwierząt i bezkształtne ubrania. Wszystko to dlatego, że coraz trudniej wymyślić coś nowego, coś czego jeszcze nie było. Tylko czy to ma sens? Czy naprawdę chcesz wyglądać w kurtce jak opona michelin, do czego namawia kolorowa prasa?  Największym hitem minionego roku okazały się projekty Vetements (czyt. wetmą), za którym stoi  Gruzin -Demna Gvasalia, a reszta zespołu pozostaje nieznana. Nie wiem czy je widzieliście/widziałyście? Moim zdaniem kilka tysięcy złotych za dziwnie skrojone, wątpliwej bryły ubrania, to lekka przesada. Niestety, zapowiada się, że również i rok 2017 będzie należał do dziwacznych projektów typu Vetements. Im bardziej freaky, tym lepiej. Straszne.

TURYSTYKA

Okazuje się, że MODNIE można się nie tylko ubrać ale  i również spędzić weekend lub wakacje.Przewodnik lonely planet, jako najbardziej godne zobaczenia miasta wybrał:

 1. Bordeaux, France
 2. Cape Town, South Africa
 3. Los Angeles, USA
 4. Merida, Mexico
 5. Ohrid, Macedonia
 6. Pistoia, Italy
 7. Seoul, South Korea
 8. Lisbon, Portugal
 9. Moscow, Russia
 10. Portland, Oregon

Z kolei National Geographic jako warte odwiedzenia w 2017 r. uznał:

 1. Marrakech, Morocco
 2. Madrid, Spain

 3. Anchorage, United States

 4. Seoul, South Korea

 5. Moscow, Russia

 6. Cartagena, Colombia

 7. Hamburg, Germany

Forbes podszedł do tematu finansowo i opublikował z kolei listę 30 najtańszych miejsc wartych zobaczenia w 2017 r. Oczywiście najtańszych dla tych, którym pensja spływa na konto w dolarach. Niestety na żadnej z list nie znalazłam żadnego polskiego miasta. Szkoda. Myślę, że u nas też są miejsca warte zobaczenia.

 

LIFESTYLE

Podobno rok 2017 będzie należał do BOBOS (Bourgeois Bohemian). Sprawdziłam, przegooglowałam, przeszukałam całe internety i… cisza… No ale… kim są bobos? To ludzie w wieku między trzydzieści, a czterdzieści parę lat. Dobrze wykształceni, zapracowani, wykorzystujący sprawnie nowe technologie ale i świadomi konieczności ochrony środowiska, w którym żyjemy. Nowa – wyższa klasa. tak przynajmniej twierdzi ojciec powyższego określenia – David Brooks (Bobos in Paradise: The New Upper Class and How They Got There, 2000 rok)  Hm.. jak dla mnie to brzmi trochę jak taki tani bełkot. Zresztą… jeśli chcecie to tutaj możecie przeczytać o tym nieco więcej.

 

Oprócz powyższych można jeszcze dowiedzieć się jakie np. kolory wg pantone będą obowiązywać w nowym roku, gdzie warto udać się coś zjeść, do kuchni z jakiego zakątku świata będzie należał ten rok itp., itd. Tylko… czy to naprawdę jest ważne?

Reklamy
TRENDY NA 2017 ROK.

2 uwagi do wpisu “TRENDY NA 2017 ROK.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s