SYLWETKA OSZCZĘDZACZA #1

Dzisiaj historia dziennikarki, która postanowiła przez okrągły  rok zminimalizować swoje wydatki do niezbędnego minimum. Mowa o Michelle McGagh, która swoje doświadczenie opisała w theguardian.

Michelle obrała ekstremalny sposób na oszczędzanie. Od 27 listopada ubiegłego roku przeszla na całkowity  „zakupowy detoks”. Oprócz rzeczy niezbędnych do codziennej egzystencji, nie kupowała nic innego. Zrezygnowała nawet z podróżowania autobusem i przesiadła się na rower, co biorąc pod uwagę pogodę panująca na Wyspach było nie lada wyzwaniem. 

Taki ascetyczny tryb życia, uświadomił jej jak bardzo ludzkość pochłonięta jest nadmierną konsumpcją. Pracujemy więcej i więcej tylko po to, by stać nas było na coraz to nowsze rzeczy i gadżety. Niestety nie tędy droga do szczęścia. Przedmioty nas nie uszczęśliwią (a jeśli już to na krótką chwilę). Zanim to sobie jednak uświadomimy, na dobre wkręcimy się w spiralę kupowania i pracy w nadgodzinach.

Eksperyment ten, oprócz zmiany światopoglądu, przyniósł również pewne wymierne korzyści. Dzięki takiemu rygorystycznemu oszczędzaniu, Michelle udało się spłacić dodatkowe 10% pożyczki zaciągniętej na kupno domu.  I to tylko w ciągu jednego roku! Piękny wynik. Oczywiście osiągnięty masą wyrzeczeń ale godny podziwu jak i upór, wytrwałość i zacięcie Michelle. Ona sama zresztą, połknęła bakcyla oszczędzania tak skutecznie, że zapowiada kontynuować życie w bardziej oszczędny sposób.

Reklamy
SYLWETKA OSZCZĘDZACZA #1

Jedna uwaga do wpisu “SYLWETKA OSZCZĘDZACZA #1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s